Teknoloji

Apple, PC Oyunlarını macOS’a Getiren Aracın Beta Sürümünü Yayınladı

Mac, oyun tutkunlarının uzun süredir gözden kaçırdığı bir platform oldu. Ancak Apple bu durumu değiştirmek için önemli bir adım attı. WWDC’de tanıttığı yeni oyun taşıma aracıyla, PC oyunlarını Mac’e taşımakolaylaştıracak.

Oyun taşıma aracı, geliştiricilere mevcut Windows oyunlarını Mac üzerinde çalıştırabilecekleri bir öykünme ortamı sağlar. Böylece geliştiriciler, kod yazmadan oyunlarının macOS’ta nasıl çalışacağını hızla değerlendirebilir. Ayrıca Apple, geliştiricilere Windows oyunları sunar. grafik kodu ve gölgelendiricilerApple ayrıca, Mac’lerde çalışmaya dönüştürmeyi kolaylaştıran yeni bir Metal gölgelendirici dönüştürücü de sunuyor.

Oyun taşıma aracının avantajları

Apple’ın oyun taşıma aracı ve gölgelendirici dönüştürücüsü, Windows oyunlarını Mac’e taşımak için gereken genel geliştirme süresini önemli ölçüde azaltır. Apple’a göre, bu araçlar sayesinde taşıma işlemi aylar sürdü. birkaç güne düşürülebilir.

Oyun taşıma aracının bir beta sürümü, Apple Developer web sitesinden indirilebilir. Taşımayla ilgilenen geliştiriciler, Apple’ın “Oyununuzu Mac’e Getirin” serisindeki görüntüleri izleyerek daha fazla bilgi edinebilir. Apple ayrıca web sitesinde geliştiriciler için çeşitli oyun teknolojileri ve araçları hakkında bilgi veren bir sayfa hazırladı.

Görünüşe göre Apple, Mac’te yüksek kaliteli oyun deneyimi sağlamak için daha fazla çaba harcıyor. Örneğin, macOS Sonoma’da yeni bir Oyun Modu bulunur . Bu mod, oyun oynamak için CPU ve GPU performansını kesintili olarak önceliklendirir. Peki sizce oyun için Mac cihazlara yöneldiğimiz günleri görecek miyiz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu